biznesnews

Mark Zuckerberg trzecim najbogatszym człowiekiem na Ziemi

Pomimo niedawnych zawirowań związanych z Cambridge Analytica, Facebook świetnie radzi sobie na nowojorskiej giełdzie. Dzięki temu Mark Zuckerberg stał się trzecim najbogatszym człowiekiem na Ziemi.

Według Bloomberg Billionaires Index, w miniony piątek Mark Zuckerberg stał się trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie, wyprzedzając CEO Berkshire Hathaway, Warrena Buffeta. Tym samym od teraz całe podium związane jest w jakiś sposób z technologią.

Zuckerberg wart jest obecnie 81,6 miliarda dolarów, czyli prawie 400 milionów więcej niż były już numer trzy, legendarny inwestor finansowy, Warren Buffett. Na pierwszym miejscu króluje niepodzielne Jeff Bezos, którego wartość szacowana jest na 142 miliardy dolarów. Wartość majątku Billa Gatesa, obecnego numeru dwa w rankingu, szacowana jest na 94,2 miliarda dolarów.

Abstrahując już od kosmicznych kwot, które pojawiają się przy tych nazwiskach, trudno oprzeć się wrażeniu, że obecny układ na samym szczycie listy odzwierciedla to, jak bardzo w ciągu ostatnich kilku dekad technologia stała się dla nas istotna.

Zdjęcie: Flickr/deneyterrio

podobne treści