internetportale społecznościowe

Mark Zuckerberg – człowiek, który przestał być zagadką

Przynajmniej dla was i dzięki tej garści faktów, którą właśnie poznacie na jego temat.

– Mark Zuckerberg jest wielkim fanem ”Gwiezdnych Wojen”. Tak wielkim, że nawet jego bar micwę zorganizowano w klimacie tej filmowej sagi.

– Jego ulubionym sportem jest szermierka, w szkole średniej należał do drużyny szermierczej. Teraz trochę trudniej dziwić się temu, że z Facebookiem trafił w sedno.

– Mark w młodości jeździł na te samy obozy dla utalentowanej młodzieży co Siergiej Brin i Lady Gaga. Ten sam Siergiej Brin z Google`a i taka sama Lady Gaga od sukienki z mięsa.

– Najchętniej słucha Green Daya, Taylor Swift i Shakiry. Nie najlepiej świadczy to o jego guście muzycznym. Nie słucha Lady Gagi. To nie najgorzej świadczy o jego guście muzycznym.

– Zuckerberg jest daltonistą, nie odróżniającym czerwonego i zielonego. To właśnie dlatego Facebook jest niebieski.

– Przez rok usiłował jeść mięso tylko tych zwierząt, które sam zabił. Co roku szef Facebooka robi postanowienie, którego potem usiłuje się trzymać przez kolejne 12 miesięcy. W 2011 było to jedzenie tylko własnoręcznie upolowanego mięsa i miał to być jego pierwszy krok w stronę wegetarianizmu.

– Ma kilka ksywek. To oczywiście ”Zuck”, ”Princely” – jak nazywała go mama oraz ”Slayer”, którą dostał od kolegów z bractwa Alpha Epsilon Pi  na Harvardzie.

– Kiedy jego ojciec, dentysta, potrzebował komunikatora, którego mógłby używać w gabinecie i w domu, młody Mark stworzył mu taki – był to ZuckNet, przerobiona wersja AOL Instant Messengera. Miał wtedy 13 lat.

– Mark Zuckerberg jest posiadaczem ponad 50 patentów. Pierwszy z nich, z roku 2004, nie jest jednak związany z Facebookiem, tylko z Synapse Media Player, który stworzył jeszcze w Phillips Exeter Academy. Program ten używał algorytmu sztucznej inteligencji do rozpoznawania preferencji muzycznych użytkownika i proponowania mu utworów podobnych do tych, które słuchał. Rozwojem projektu wyraziły zainteresowanie AOL i Microsoft, chcąc go kupić za milion dolarów i zatrudnić Marka. Zuckerberg odrzucił tę propozycję, bo musiałby rzucić szkołę. W końcu i tak z powodu Facebooku przerwał studia na Harvardzie. Już (przynajmniej na razie) na nie nie wrócił.

– Witryna poprzednika Facebooka, Facemash.com, została w 2010 roku sprzedana za 30 201 dolarów.

– Również w 2010 roku Zuckerberg zaczął uczyć się chińskiego, by móc porozumieć się z rodzicami Priscilli Chan, swojej obecnej żony.

– Jego pierwszym samochodem był Subaru Forester.

– Stworzył też kilka gier komputerowych. Między innymi ”Monopoly”, w której zamiast klasycznej planszy była taka inspirowana jego szkołą oraz ”Ryzyko” w wersji osadzonej w czasach Imperium Rzymskiego.

Zuckerberg mówi płynnie w pięciu językach.

podobne treści