biznessmartfonyWiadomość główna

Marissa Mayer kupi pracownikom iPhone’y 5

Szefowa Yahoo obiecała wszystkim etatowym i dochodzącym pracownikom Yahoo nowego smartphone’a. Do wyboru są najnowsze urządzenia Apple, HTC, Samsunga i Nokii.

Wewnętrzny mail oczywiście bardzo ucieszył pracowników, zwłaszcza, że w ramach programu „Yahoo! Smart Phones, Smart Fun!” firma będzie opłacała pracownikom także rachunki telefoniczne. Celem jest danie pracownikom Yahoo w 22 krajach świata telefonów, z których korzystają użytkownicy usług Yahoo – „Chcemy, żeby nasi pracownicy mieli urządzenia podobne do tych, jakie mają nasi użytkownicy, dzięki czemu będziemy funkcjonować i myśleć tak jak robi to większość użytkowników.” W ramach programu pracownik Yahoo może wybierać pomiędzy:

  • iPhone 5
  • Samsung Galaxy S3
  • HTC One X
  • HTC EVO 4G LTE
  • Nokia Lumia 920

Program kosztować ma kilka milionów dolarów, ale Mayer nie zamierza oszczędzać, jeśli w perspektywie ma otrzymać zmotywowanych, zadowolonych pracowników, którzy związani są z firmą jeszcze bardziej.

Powszechna szczęśliwość w Yahoo nie jest natomiast na rękę Blackberry, których urządzenia zostaną wyparte z firmy przez smartphone’y. Można powiedzieć, że Mayer właśnie zadała kolejny cios Kanadyjczykom z RIM.

[Business Insider]

podobne treści