news

Mapy Google wchodzą do budynków

Mapy Google 6.0 na Androida są wyposażone w nową, ciekawą funkcję. Z Mapami już nigdy nie zgubisz się w centrum handlowym czy na lotnisku – plany budynków są częścią map.

Centra handlowe to kolosy, lotniska często także do małych nie należą. Zanim znajdzie się odpowiedni sklep czy bramkę może minąć masa czasu. Google Maps 6.0 na Androida 2.1+ pomoże nam w nawigacji po tych obiektach. Na razie w Mapach znajdziemy parę budynków z USA czy Japonii (np. Mall of America), ale z czasem ta liczba się zwiększy dzięki możliwości zamieszczania planów własnych budynków.

Mapy 6.0 ściągnięcie z Marketu. [Google]

podobne treści

 • kierowca.bcde

  Żaden z materiałów nie wyjaśnia, jak te mapy budynków radzą sobie z wieloma poziomami. Budynki jednopoziomowe, to przecież zdecydowana mniejszość. Rzekłbym – liczona w promilach. ;)

 • Piotr Kowalczyk

  @kierowca.bcde – obczaj np. Mall of America. jak przybliżysz, to zobaczysz, że pojawiaja się cyferki z prawej strony z numerami pięter. klikasz i jesteś na innym piętrze.

 • mapsisfun

  Reklama w stylu Aperture Science …
  Zaczynam się bać…

 • xxx

  Nokia przedstawiła mapy/nawigacje wewnątrz budynków opartą o bluetooth4. Pozycja określana jest w trzech wymiarach, a więc nie ma problemu w nawigowaniu w budynkach o wielu kondygnacjach. Jak dla mnie bomba, google nie ma pomysły co zrobić choćby z NFC, kolejny raz dają dupę. Ta firma już chyba nie stworzy nic ciekawego