news

Mapy Google ostrzegą przed próbą naciągnięcia przez taksówkarza?

Niestety, nie wszyscy taksówkarze są uczciwi. A można się o tym przekonać zwłaszcza gdy w nieznanym wcześniej mieście zostaniemy przewiezieni wyjątkowo krętą drogą do celu, który wcale nie był tak daleko. Wygląda na to, że już niebawem mapy Google pomogą z tym walczyć.

Na stronach XDA Developers zwrócono uwagę na funkcjonalność, która pojawiła się w Mapach Google w Indiach. Wszystko wskazuje na to, że Mountain View testuje w tym kraju funkcję specjalnego powiadomienia, które uaktywni się w sytuacji, gdy kierowca zjedzie z zaplanowanej wcześniej trasy przejazdu o co najmniej 500 metrów.

W odróżnieniu od normalnej nawigacji w Mapach Google, w trybie tym trasa nie aktualizuje się po zjechaniu z wcześniej wyznaczonej trasy, jak w domyślnym trybie, a pozostaje stała, co w założeniu ma pomóc w porę zorientować się, że kierowca jedzie nie w tą stronę, w którą wskazuje nawigacja, co może skończyć się próbą naciągnięcia pasażera na wyższą opłatę za przejazd.

Jak zwykle w takich przypadkach, nie wiadomo czy funkcjonalność ta na stałe zagości w Mapach Google w innych krajach, ani kiedy mogłoby się to stać.

Ilustracja: Flickr/Daniel Milford Flathagen

podobne treści