aplikacje

Mapy Google informują o fotoradarach w Polsce

Mapy Google już teraz są bardzo często wybierane przez polskich kierowców jako podstawowa nawigacja samochodowa, niebawem jednak mogą one stać się jeszcze bardziej popularne. Wszystko przez to, że w aplikacji pojawiły się informacje o fotoradarach w naszym kraju.

Choć istnieje wielu producentów aplikacji nawigacyjnych, zarówno płatnych jak i darmowych, Google cały czas rozwija swoją dodając do niej coraz więcej funkcjonalności. Wygląda na to, że kolejna z nich właśnie trafiła do naszego kraju, a są nią ostrzeżenia przed fotoradarami, które testowane były w innych krajach już od kilku miesięcy.

Na razie nie wiadomo, czy fakt, że użytkownicy w Polsce zaczęli zgłaszać przypadki wyświetlenia ostrzeżeń przed fotoradarami, oznacza, że funkcjonalność od teraz zagości już na stałe w aplikacji, ponieważ na razie Mountain View oficjalnie nie wypowiadało się na ten temat. Równie dobrze może być to nadal część szeroko zakrojonych testów obejmujących Warszawę i okolice.

Na pewno jednak jesteśmy bliżej oficjalnej premiery tego typu funkcji u wszystkich polskich użytkowników Map Google. A producenci konkurencyjnych rozwiązań już zapewne się do tego przygotowują.

Ilustracja: Flickr/Daniel Milford Flathagen

podobne treści