news

Mapy Google dla Androida zintegrowane z Hotpotem

Hotpot, serwis społecznościowy Google, polegający na ocenianiu miejsc (restauracji, pubów, szkół, muzeów, itp.) i dzieleniu się opiniami z innymi użytkownikami, został zintegrowany z Mapami Google dla Androida. Najnowsza wersja 4.7 dostępna jest do pobrania w Markecie.

Na podstawie ocen użytkownik zostanie poinformowany o spersonalizowanych rekomendacjach, a także zobaczy, które lokale odwiedzili już jego znajomi. Panel dostępu znajduje się na stronie Google’a, gdzie można zarządzać ocenami, a także przeglądać polecane miejsca. Za pomocą komórki wyposażonej w Androida i Mapy 4.7 można będzie na bieżąco oceniać nowe lokale i z powodzeniem trafiać do kolejnych, rekomendowanych przez Hotpota. Do dyspozycji użytkowników został oddany również widget, który po umieszczeniu na pulpicie komórki, wyświetla pobliskie miejsca, co ułatwia szybkie wystawienie oceny.

Dwa minusy: póki co, Hotpot jest tylko w wersji anglojęzycznej, drugi – użytkownicy iPhone’a jeszcze trochę poczekają na aktualizację. [Google Mobile]

podobne treści