news

Mapy Google będą ostrzegać przed fotoradarami?

Mapy Google bardzo często używane są przez kierowców jako nawigacja samochodowa, a Mountain View zdaje sobie z tego doskonale sprawę. Dlatego już niebawem staną się one trochę bardziej podobne do Waze.

Waze to izraelska aplikacja do nawigacji, która została przejęta przez Google w 2013 roku i cały czas rozwijana. Jednak bardzo często to właśnie Mapy Google wykorzystywane są przez użytkowników do nawigacji podczas jazdy samochodem. Google o tym wie, dlatego niektóre funkcje z dedykowanej do tego aplikacji trafią do Map Google.

I tak na przykład w listopadzie ubiegłego roku do Map trafiła testowa wersja narzędzia do informowania o zagrożeniach i kontrolach prędkości. Otrzymała je niewielka grupa użytkowników, która mogła zgłaszać te informacje, ale nie były one nigdzie widoczne.

Teraz w podobny sposób Google testuje informowanie o nich użytkowników na przykład o tym, że zbliżamy się do miejsca z działającym fotoradarem. Jeden z użytkowników, któremu włączono tę funkcjonalność twierdzi, że podczas jazdy Mapy Google informują głosowo, jeśli zbliżamy się do miejsca z kontrolą prędkości. Oznaczenia te nie są widoczne dla większości użytkowników więc najprawdopodobniej Google testuje działanie tego typu ostrzeżeń na wybranej grupie. Jak zwykle w takich przypadkach, trudno powiedzieć, kiedy funkcjonalność zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom Map Google.

Zdjęcie: Flickr/Daniel Milford Flathagen

podobne treści