krótka piłkanews

Mapy Apple wkrótce z własnym Street View?

Trudno zaprzeczyć, że – poza początkowymi bugami – głównym zarzutem kierowanym pod adresem map Apple było stosunkowa ubogość platformy, nieprzystający do oferty bezpośredniego konkurenta od Google. Co naturalne, amerykański gigant dąży do odmiany tego stanu rzeczy i niewykluczone, że już niebawem wyposaży swój serwis we własny, autorski moduł Street View.

Według oficjalnej publikacji Apple, już za kilka dni przechodnie natkną się na samochody kolekcjonujące dane dla jego platformy mapowej. Jak zapowiada firma, zdobyte informacje zostaną wykorzystane do wzbogacenia oferty Apple Maps w którymś z przyszłych update’ów. Pierwsza faza projektu potrwa od 15 do 30 czerwca i ograniczy się do terytoriów Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Skąd wiadomo, że chodzi o zdjęcia, które posłużą do stworzenia modułu wzorowanego na Google Street View? Ano stąd, że oświadczenie Apple zawiera fragment o ochronie danych osobowych, znajdującej wyraz w zamazywanie twarzy ludzi i znaków rejestracyjnych samochodów, którzy znajdą się w fotografowanych miejscach.

Póki co, nie wiemy czy Apple ograniczy się do wykonywania zdjęć, czy też skorzysta z aparatury, która mogłaby poprawić precyzję jego map i przyczynić się do ewentualnej budowy systemu nawigacji dla aut autonomicznych.. Możemy zgadywać, że jako, iż w grę z pewnością wchodzą samochody, na ich dachach pojawią się 360-stopniowe aparaty znane z pojazdów Google, ale istnieje szansa, że będą one wyposażone także w dodatkowe przyrządy.

No i cóż – biorąc pod uwagę niemal 10 alt zaległości, najwyższy czas, by Apple zabrało się za własne Street View. Należy przypuszczać, że na pierwsze efekty przyjdzie nam czekać nie dłużej niż kilka miesięcy.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści