biznesWiadomości promowane

Mapa dostawców Apple

Zastanawialiście się kiedyś skąd się biorą nasze gadżety? Na przykład taki iPhone? Pierwszą odpowiedzią jaka nasuwa się na tak postawione pytanie będą oczywiście Chiny. I faktycznie, prawdą jest, że właśnie w Chinach to urządzenie jest montowane. Ale skąd w fabrykach Foxconnu wzięły się konkretne części? Akurat Apple podwykonawców ma na całym świecie.

Co prawda większość z nich faktycznie swoje siedziby ma w Chinach (bo aż 331), to i tak jest to trochę mniej niż połowa wszystkich dostawców, z którymi współpracuje Cupertino. W zeszłym miesiącu Apple ujawniło listę swoich dostawców na rok 2013, która obejmuje w sumie 748 pozycji, z czego oczywiście ponad 600 znajduje się w Azji. Ale są też małe perełki, jak na przykład trzech dostawców z Czech.

Swoją listę dostawców Apple opublikowało już po raz siódmy, ale jest to dopiero drugi przypadek, w którym Cupertino podało dokładne adresy każdego z nich. Na podstawie tych danych ChinaFile sporządziło interaktywną mapę, na którą warto rzucić okiem na ich stronie. Nie znajdziecie tam co prawda żadnej firmy z Polski, ale daje ona dobry obraz tego jak skomplikowanym zadaniem logistycznym jest prowadzenie produkcji elektroniki.

podobne treści