news

Majestatyczny SpaceShipTwo wraca na Ziemię

Komercyjny pojazd kosmiczny Virgin Galactic przechodzi testy na kalifornijskiej pustyni Mojave. Spójrzcie, jak stylowo się prezentuje:

Macierzysty statek WhiteKnightTwo wyniósł SpaceShipTwo w niebo i się od niego odłączył. Wtedy pojazd suborbitalny włączył silnik rakietowy i wzniósł się wyżej, a potem go wyłączył i spokojnie opadał lotem ślizgowym.

Przypominamy, że gdy komercyjne loty na orbitę będą dostępne, ich cena wyniesie 200 tysięcy dolarów. W kabinie o wymiarach 3,6 x 2,28 metra zmieści się sześć (bogatych) osób oraz dwóch pilotów.

podobne treści

 • a

  200 kawalkow $$$ z taka chwile (wiem ze nie 3 minuty) ale ile 2h?

  i to tylko „kawalek” od ziemi – pogielo!!

  wolalbym dorzucic parenascie baniek $$$ i komus co to robil zlecic to zrobic

 • Anonim

  Cała ta akcja jest jak produkcja DukeNukem , gadają, gadają, robia filmiki i w końcu polecą kiedyś na wysokość która jest lekko śmieszna jeśli chcemy taki lot nazwać „kosmicznym”…
  Reklamowe chwyty Virgina i tyle ;)

 • ja

  @a: polska trudna język co?

 • TonyStark

  Wierzę, że za kilkanaście, może kilkadziesiąt lat będzie to po prostu droga wycieczka, oglądanie Ziemi z kosmosu byłoby dla mnie spełnieniem marzeń…

 • corker2

  Jakoś nie bardzo widzę tam pracę silnika rakietowego Puścili jakiś dym z tyłu i tyle, to po pierwsze, a po drugie widać w 2 minucie nagrania, że z tyłu wylot silnika jest zasłonięty :)