wtf

MacBook Pro w szyderczej reklamie

W ubiegłym tygodniu Apple zaprezentowało tegoroczne MacBooki Pro, ale pomimo tego, że są to niewątpliwie mocne maszyny, bardzo szybko spotkały się z krytyką. Do tego stopnia, że już pojawiła się „reklama” wyśmiewająca braki nowych laptopów z jabłuszkiem.

A jest ich całkiem sporo, zwłaszcza jeśli patrzy się na te maszyny z perspektywy osoby, która byłaby nimi zainteresowana pod kątem profesjonalnych zastosowań. Głównymi zarzutami są brak portów HDMI czy DisplayPort, brak czytnika kart SD, a także dość słaba kamera 720p do wideorozmów. Apple było też bardzo oszczędne w kwestii pamięci RAM, której nie można rozbudować powyżej 16 GB.

Apple oczywiście broni decyzji podjętych podczas projektowania maszyn wskazując na to, że na przykład nowe aparaty fotograficzne pozwalają na bezprzewodowe przesyłanie danych, więc czytnik kart SD nie jest potrzebny. A jeśli koniecznie ktoś już musi podłączać swój stary sprzęt do nowiutkiego MacBooka, to przecież zawsze może dokupić odpowiednią przejściówkę. Cały ich zestaw kosztuje, bagatela, około 1300 złotych.

W takiej sytuacji nie dziwi, że YouTuber o nicku Iggyhopper postanowił stworzyć własną wersję reklamy tegorocznego MacBooka Pro. Poniżej możecie sami ocenić, czy jest ona trafna.

podobne treści