film

Łysiejący Depp zastrasza towarzysza kolacji w pierwszym zwiastunie Black Mass

Wczorajszy wieczór przyniósł nam pierwszy zwiastun opartego na prawdziwej historii thrillera gangsterskiego Black Mass. W filmie tym Johnny Depp, gwiazda, którą wielu widzów uważa za aktora grającego wciąż te same role, wciela się w postać Whitey’ego Bulgera, faktycznego szefa zorganizowanej grupy przestępczej, który przez wiele lat znajdował się na drugim miejscu (za Osamą bin Ladenem) na liście najbardziej poszukiwanych ludzi przez FBI. Po zwiastunie widać, że zarzuty stawiane amerykańskiemu aktorowi są bezpodstawne, a sama łysiejąca postać Bulgera jest na tyle niepokojąca, że może równać się z najbardziej osobliwymi rolami Deppa:

 

Black Mass rozpoczyna się w południowym Bostonie, w latach siedemdziesiątych, gdzie agent FBI, John Connolly (Joel Edgerton) przekonuje irlandzkiego gangstera, Jamesa „Whitey’ego” Bulgera (Depp), by współpracował z organizacją w celu wyeliminowania wspólnego wroga: włoskiej mafii. Dramat opowiada prawdziwą historię niezdrowego sojuszu, który wymyka się spod kontroli, pozwalając Bulgerowi unikać stróżów prawa, zyskać władzę i stać się jednym z najbardziej bezwzględnych i potężnych gangsterów w historii Bostonu.

W gwiazdorskiej obsadzie produkcji, obok Johnny’ego Deppa (Edward Nożycoręki, seria Piraci z Karaibów) i Edgertona (Wojownik, Exodus: Bogowie i królowie) znajdują się Dakota Johnson (Pięćdziesiąt twarzy Greya, The Social Network), Benedict Cumberbatch (Gra tajemnic, W ciemność: Star Trek), Juno Temple (Czarownica, Mroczny Rycerz powstaje), Corey Stoll (Dziedzictwo Bourne’a, O północy w Paryżu), Kevin Bacon (Apollo 13, Rzeka tajemnic), Adam Scott (Sekretne życie Waltera Mitty, serial Parks and Recreation), Rory Cochrane (Operacja Argo, Oculus) oraz David Harbour (Bogowie ulicy, 007 Quantum of Solace). Reżyserem filmu jest Scott Cooper (Szalone serceZrodzony w ogniu), który nakręcił film w oparciu o scenariusz Jeza Butterwortha (Na skraju jutra, Get on Up). Światowa premiera Black Mass zaplanowana została na 18 września tego roku, nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do Polski.

podobne treści