newssmartfony

Lumia 930, czyli pierwszy flagowiec Nokii z Windowsem Phone 8.1

A więc jednak! Potwierdziły się informacje na temat nadchodzącej premiery pierwszych słuchawek Nokii z Windowsem Phone 8.1. Zgodnie z oczekiwaniami, fińska firma zaprezentowała wczoraj aż trzy nowe smartfony pracujące pod kontrolą odświeżonej wersji flagowego OS-u mobilnego Microsoftu. Czego możemy spodziewać się po kolejnej generacji urządzeń Finów?

Ano, niczego rewolucyjnego. Najważniejszym i potencjalnie najdoskonalszym z nowych cacek Nokii jest oczywiście flagowa Lumia 930. Urządzenie zostało wyposażone w duży, całkiem przyzwoity jakościowo ekran o rozdzielczości 1920 na1080 pikseli (Full HD) i wizualnie zdaje się raczej wpisywać w schematy wyznaczone przez większość najnowszych produktów firmy. Do jego cech charakterystycznych z pewnością możemy zaliczyć całkiem urodziwe, ostre krawędzie obudowy oraz jej kolorowy odwrót, stanowiący już swego rodzaju znak firmowy każdego kolejnego smartfona Nokii.

Poza tym, w wyposażeniu słuchawki znajdziemy m.in. potężny, czterordzeniowy procesor Qualcommu: Snapdragon 800 o częstotliwości taktowania 2,2 Ghz, 20-megapikselowy aparat PureView ze stabilizowaną optyką Carl Zeiss, 2 GB-ty RAM-u, 2420 mAh baterię oraz 32 gigabajty standardowej pamięci wewnętrznej. Najogólniej rzecz ujmując, wydaje się, że całość stanowi po prostu odświeżoną, nieco bardziej poręczną wersję smartfona Lumia 1520. Cena słuchawki przypuszczalnie powinna zakręcić się w okolicach 2500 złotych, a samo urządzenie podobno trafi do sklepów już w czerwcu.

Przy okazji premiery modelu 930, Nokia podzieliła się także garścią informacji na temat tańszych, gorszych sprzętowo smartfonów Lumia 630 i Lumia 635. Głównym atutem obydwu urządzeń – poza obecnością dodatkowego slotu na karty SIM oraz Windowsa Phone 8.1 – ma być oczywiście ich niska cena. Duet słuchawek trafi na rynek już w maju i będzie dostępny do nabycia w kwotach oscylujących w granicach 150 i 190 dolarów. Jedyną zauważalną różnicą w specyfikacjach obu smartfonów jest obecna na pokładzie Lumii 635 obsługa technologii LTE.

Poniżej możecie zobaczyć garść materiałów ukazujących wygląd nowych produktów fińskiego giganta.

Co ciekawe, jak wynika z pierwszych deklaracji Nokii i Microsoftu – pozostałe smartfony z serii otrzymają update do nowej wersji OS-u najwcześniej po upływie kilku najbliższych miesięcy. Wciąż czekamy na bardziej szczegółowe informacje w tej sprawie.

Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 630

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści