tablety

Lumia 2520 czyli pierwszy tablet Nokii

O tym, że Nokia planuje wprowadzić na rynek swój pierwszy tablet mówiło się już od jakiegoś czasu. Na oficjalną prezentację urządzenia przyszło nam czekać do wczoraj.

Nokia zaprezentowała wczoraj swój pierwszy, i wszystko wskazuje także, że ostatni, tablet o nazwie Lumia 2520. Urządzenie działa oczywiście pod kontrolą systemu Windows RT 8.1 i kosztować będzie 499 dolarów.

Lumia 2520 wyposażona została w procesor Snapdragon 800 2.2 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o dodatkowe 32 GB za pomocą karty microSD. Nokia zdecydowała się zastosować ekran IPS LCD o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1920 na 1080. W odróżnieniu od wielu tabletów dostępnych na rynku, tablet Nokii może pochwalić się aparatem głównym o rozdzielczości 6,7 megapiksela z optyką Zeissa. Dodatkowo w obudowie znalazło się miejsce na kamerę skierowaną na użytkownika o rozdzielczości 2 megapikseli.

Tablet wyposażono w moduł łączności LTE, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, NFC oraz USB 3.0 a akumulator o pojemności 8000 mAh powinien wystarczyć do tego, by urządzenie nie padło zbyt szybko. Ciekawostką jest opcjonalna klawiatura Nokia Power Keyboard, która zapewnia dwa dodatkowe porty USB oraz przedłuża czas pracy o pięć godzin. Za klawiaturę zapłacić będzie trzeba dodatkowo 149 dolarów.

Obudowa urządzenia o wymiarach 168 na 267 na 8,9 mm wykonana jest z materiałów pochodzących z recyclingu i dostępna będzie w kolorach czarnym, czerwonym, niebieskim, oraz białym.

Czy Nokia zawojuje świat ze swoim tabletem? Trudno powiedzieć, ale biorąc pod uwagę, że wykorzystuje on system Windows RT, który ma swoje specyficzne ograniczenia, zadanie będzie utrudnione. Co gorsza, wnioski, które Nokia najprawdopodobniej wyciągnie w związku z tym jak jej pierwszy tablet zostanie przyjęty przez użytkowników, raczej nie zostaną wprowadzone w życie ponieważ za kilka miesięcy dział Nokii zajmujący się produkcją urządzeń konsumenckich stanie się własnością Microsoftu. A ten ostatni lekcję wprowadzania na rynek tabletu z systemem Windows RT już odrobił.

podobne treści