news

Ludowy komputer dla obywateli Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej

Władze Korei Północnej postanowiły przygotować trzy modele komputerów dla swoich obywateli. Powyżej widzimy, jak wygląda model „biurowy”.

Portal North Korea Tech dysponuje zrzutami ekranu z filmu dokumentalnego nadanego przez telewizję państwową. Film pokazywał wizytę w fabryce, gdzie powstają komputery.

Komputery są czysto funkcjonalne i zamknięte w topornych obudowach. Model edukacyjny umożliwia czytanie tekstów, korzystanie ze słowników, uczenie się języków, rozwiązywanie łamigłówek. Model biurowy zawiera oprogramowanie do rejestrowania wyników pracy oraz – uwaga – przeglądarkę internetową. Najpewniej daje ona tylko dostęp do Internetu „państwowego”.

Internauci zauważyli, że prezentowane laptopy bardzo przypominają chińskie komputery Sylvania. Wersja sprzedawana w USA działa na Windows CE i kosztuje tylko 99 dolarów:

[North Korea Tech, PC World]

podobne treści

 • mercedesklasys

  a u nas w eurolandzie takich cen nie zobaczym,,,nie dość że bida jak czapka w POlandii zarobki nie te , to i ceny wyższe …oj bida panie bida …

 • indygoboycolour

  jednym słowem DROŻYZNA ;p ale towarzysz tusk to pewno sobie kupi

 • ihomen

  narzeka na kalwiaturę? spasiony amerykanin zapomniał że koreańczycy są troszkę mniejsi i w wiekszości mają drobniejsze palce ;)

 • mwm

  1:36
  wydaje mi się, czy tam jest ikonka gadu gadu? :)

 • b1188698

  do „ihomen” on nie narzeka na klawiaturę tylko na fakt że strony domyślnie otwierają się w trybie mobilnym co jak stwierdził jest ‚stratą czasu’ w urządzeniu z tak dużym wyświetlaczem i pełną klawiaturą

 • matrix9712

  to nie ikonka gg –gg jest dla polaków ..
  to jest słoneczko sygnalizujące jasność ekranu..

 • Dawid Dubanosow

  ja to ogólnie bym jakiegoś mobilnego Linuksa tam wrzucił, np MeeGo ;)