internetnews

LTE na żywo w Krynicy

Najważniejsi politycy i przedstawiciele wielkiego biznesu to szczęściarze. Nie tylko ze względu na piastowane stanowiska i zadania, z jakimi stykają się na co dzień. Ci, którzy przyjadą na XX Forum Ekonomiczne​ w Krynicy, będą mogli na własne oczy zobaczyć, jak wygląda LTE w praktyce.

W dniach 8 – 10 września 2010, podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju , iPlus będzie testował najnowszą technologię telefonii komórkowej 4. generacji, zwaną tym tajemniczym skrótem LTE (Long Term Evolution). Jest to następca technologii 3G/HSPA, który ma radykalnie zwiększyć prędkość przesyłania danych w urządzeniach mobilnych, a co za tym idzie – udostępnić nowe usługi oraz obecnie używane (www, email, wideo) przyśpieszyć lub wzbogacić.
Testowa instalacja LTE sieci Plus w Krynicy pracuje w paśmie 2600 MHz i umożliwia pobieranie danych z maksymalną prędkością do 100 Mb/s, czyli około 10 razy szybciej niż przy wykorzystaniu HSPA. Maksymalna prędkość wysyłania danych wynosi 40 Mb/s. 
Dla klienta główną przewagą LTE nad systemami obecnie wykorzystywanymi jest dużo większa przepustowość i bardzo małe opóźnienia – około 10 milisekund. Dzięki temu użytkownik będzie mógł bez „przerywania i zacinania” oglądać wideo z sieci, korzystać z telewizji na żądanie, prowadzić wideokonferencję, a także bez zakłóceń korzystać z rozmów VoIP lub gier sieciowych z dynamiczną akcją.
Dzięki technologii LTE pobranie filmu o wielkości 1GB z maksymalną prędkością 100 Mb/s zajmie tylko około 1,5 minuty. LTE to także możliwość dostarczania zaawansowanych usług mobilnych, takich jak telewizja HD, wideo na żądanie lub wygodny e-learning online oparty na wideokonferencji.
Sprzęt do stanowiska testowego zapewniła firma Nokia Siemens Networks, a notebooki oraz modemy USB – Samsung. Modemy te są zbliżone wymiarami do obecnie sprzedawanych popularnych modeli modemów HSPA.

podobne treści