gadżetynews

L’Oreal prezentuje „inteligentną” szczotkę do włosów

„Inteligentne” szczoteczki do zębów pojawiły się już jakoś czas temu. Teraz jednak L’Oreal podnosi ten trend na wyższy poziom, prezentując na targach CES 2017 „inteligentną” szczotkę do włosów.

Będąca owocem współpracy L’Oreal oraz Withings, firmy należącej obecnie do Nokii, szczotka Kérastase Hair Coach, bardzo różni się od zwykłych narzędzi do czesania włosów. Przeznaczona głównie dla osób o długich włosach szczotka wyposażona jest bowiem w mikrofony, akcelerometr, żyroskop i sensor wilgoci. Wszystko po to, by nasłuchiwać odgłosów wydawanych przez włosy podczas czesania, analizować ich ruchy oraz wilgotność.

Zebrane w ten sposób dane przesyłane są następnie do aplikacji za pośrednictwem Wi-Fi lub Bluetooth, która na ich podstawie podaje informacje na temat pękających lub łamiących się włosów, tworzy statystyki dotyczące czesania, zaproponuje bardziej odpowiednie techniki (jeśli na przykład wkładamy w czesanie za dużo siły, szczotka powiadomi o tym wibracjami) oraz oczywiście zasugeruje odpowiednie produkty do pielęgnacji włosów dobrane do danej sytuacji. Zapewne z bogatej oferty L’Oreal, w końcu nie po to firma kosmetyczna postanowiła stworzyć „inteligentną” szczotkę do włosów, by na tym nie zarobić.

Szczotka Kérastase Hair Coach ma kosztować niecałe 200 dolarów. Trudno powiedzieć, czy w tej cenie znajdzie nabywców, ale L’Oreal uważa, że jest tego warta.

Zdjęcie: Withings

podobne treści