news

Lista 100 osób, które „mają zginąć”, pojawiła się na Facebooku

„Oszukać przeznaczenie” w wersji na Facebooka? Po śmierci trzech nastolatków z listy, mieszkańcy kolumbijskiego miasteczka Puerto Asis zaczęli traktować groźbę poważnie.

17 sierpnia na Facebooku pojawiła się lista zawierająca nazwiska 69 młodych mężczyzn zamieszkujących Puerto Asis. Opatrzono ją groźbą: Wyjedźcie z miasta, inaczej zginiecie. Na liście znaleźli się Diego Ferney Jaramillo (16) oraz Eibart Alejandro Ruiz Muno (17), którzy dwa dni wcześniej zginęli w wypadku motocyklowym.

Następnie na FB pojawiła się druga lista z podobną groźbą, zawierająca nazwiska 31 dziewcząt. 20 sierpnia został zabity Norbey Alexander Vargas (19). Jego nazwisko także znajdowało się na liście. Zabójcy zranili też jego kolegę, który, owszem, znajduje się na liście.

CNN podaje, że sama lista została zablokowana. Nie wiemy, czy „lista” to
profil, wydarzenie, wpis, ani czy dzieciaki były na nim otagowane czy
otrzymały zaproszenia. Rodzicie biorą groźbę na poważne. Wysyłają dzieci do rodziny, aby tylko nie pozostawały w Puerto Asis. Miejscowa policja podejrzewa, ze za groźbami kryje się kolumbijski marksistowski gang, Los Rastrojos, ale nie ma pewności ani dowodów. [CNN]

podobne treści

  • Anonim

    x

  • KuglarzSnow

    cały ten Facebook to wygląda mi w ogóle na szatańskie narzędzie

  • kuba.gonet

    Gang „Los Rajstopos” ;)