news

„Life” – kolejny zachwycający serial BBC

Telewizyjna Dwójka emituje właśnie drugą serię rewelacyjnego serialu dokumentalnego BBC „Planeta Ziemia”. Niedawno też Best Film wprowadził serial do sklepów na DVD i Blu-ray Tymczasem Brytyjczycy nakręcili już jego następcę. Serial „Life” („Życie”) pokazuje rzeczy tak niesamowite, tak surrealistyczne, że nie mogą być prawdziwe. A jednak są.

Serial „Planeta Ziemia” kręcono przez cztery lata. Był to najdroższy serial dokumentalny w historii BBC, a przy tym pierwszy kręcony w HD. „Life przekroczył budżet swojego poprzednika. A do tego technika, użyta do jego kręcenia, zwala z nóg.

Ten 10-godzinny serial nagrywany był z pomocą kamer ze stabilizacją żyroskopową, dzięki której kamera poruszała się zawsze płynnie. Nawet, jeśli osadzona była na samochodzie jadącym po wertepach. Dzięki temu autorom udało się uchwycić stada zwierząt z niespotykanej dotychczas perspektywy. Z kolei wysokiej jakości zdjęcia owadów twórcy uzyskali dzięki zastosowaniu miniaturowych kamer HD.

Materiał filmowy przedstawia rzeczy, których nigdy, przenigdy nie widzieliście. Zwierzęta w zwolnionym tempie. Małe stworzenia w wielkim powiększeniu. Do tego autorom udało się uchwycić sceny nigdy wcześniej nie nagrane, jak olbrzymiego warana z Komodo pożerającego bawoła. Trudno nie wstrzymać oddechu.

Toteż wstrzymujemy oddech, czekając aż nowy serial BBC pojawi się i w naszym kraju. Oby jak najszybciej.

podobne treści

  • kometarz

    Kto to pisał? „Planeta Ziemia” nie ma żadnej drugiej serii, serial „Frozen Planet”, który czasem nazywany jest przez twórców sequelm „Planety Ziemi”, dopiero powstaje.
    Następcą (w sensie użytych technik) „Planety…” był serial „Nature’s Great Events”, potem dopiero był „Life”. Wszystkie seriale używają tych samych technik. „Life” nie przekroczył budżetu „Planety…”. Kwiatki językowe i „surrealizm w filmie dokumentalnym” pominę milczeniem.
    A serial polecam, kolejna perełka BBC.