news

Licznik sprzedanych iPadów

Nawet, jeżeli macie już dosyć postów o iPadzie, trudno nie doceniać jego sukcesu marketingowego. Wstępne dane mówią o 300 tysiącach urządzeń sprzedanych już pierwszego dnia. Robi wrażenie? Na pewno. 
Tymczasem strona firmy Chitika udostępnia nam bardzo ciekawy licznik – mianowicie szacuję liczbę sprzedanych iPadów w czasie rzeczywistym. Średnio co sekundę przybywa nowy iPad – wystarczy chwilę popatrzeć na zmieniające się cyferki i naprawdę można być pod wrażeniem.
System sprawdza, ile unikalnych tabletów dokonuje połączenia z siecią. Chitika zajmuje się reklamami w Internecie, dlatego jest w stanie bardzo szybko podawać, ile urządzeń korzysta z jej sieci reklamowej. Pod przykuwającym wzrok licznikiem można znaleźć też rozkład kupujących pod względem stanów, sprzedane egzemplarze w poszczególnych godzinach, a także słupki sumujące dzienny przyrost iPadów. 
Warto rzucić okiem. [Chitika]
Dziękujemy iphone3gs za informację.

podobne treści

  • iphone3gs

    @Rafał Tomański – polecam się na przyszłość ;) Doprecyzowujac info, Apple sprzedał większość w przedsprzedazy przed dniem premiery (m.in. 150.000 sztuk w 72h), a wynik 1-go dnia to „tylko” ok. 40-50.000 sztuk, ale jak wiadomo m.in. dzięki powyższej stronie „iClock it’s still counting” :)

  • latus222

    To ściema… ten licznik liczy sobie tak we świat :/