newssmartfony

LG zapowiedziało dwie nowe odsłony smartfona G4

 Koreańska firma zapowiedziała premierę dwóch nowych wariantów swego flagowego smartfona G4. Słuchawki LG G4c i LG G4 Stylus trafią na już wkrótce, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że powinny też rychło zawitać do Polski.

Pierwszy z gadżetów, smartfon LG G4c, to nic innego jak uboższy krewniak obecnego flagowca firmy, skierowany do osób, które nie chcą wydawać kroci na jakiekolwiek urządzenia tego typu. Słuchawka została wyposażona w 5-calowy ekran HD IPS o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli (294 ppi), czterordzeniowy układ o taktowaniu 1,2 GHz, 1 gigabajt RAM-u, slot na karty micro SD, aparat 8 MPx, 5-megapikselową kamerę, łączność LTE oraz 2540 mAh baterę.

Drugi ze smartfonów, LG G4 Stylus (w niektórych częściach świata sprzedawany pod nazwą LG G4 Stylo), to, jak sama nazwa wskazuje, kolejny phablet z rysikiem, który dołączy do grona konkurentów urządzeń z serii Galaxy Note. Podobnie jak LG G4c, jest on dedykowany osobom o mniej zasobnych portfelach, szukających tańszej alternatywy dla najnowszych urządzeń Samsunga. Opisując go najkrócej, jak to tylko możliwe, G4 Stylus to gadżet ze średniej półki sprzętowej, o ograniczonych możliwościach, które znajdą odzwierciedlenie w jego cenie.

Zgodnie z deklaracjami LG, pod maską phabletu znajdziemy m.in.: duży, 5,7-calowy wyświetlacz HD IPS o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli (258 ppi), przyzwoity, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz (ośmierdzeniowy 1,4 GHz w wersji 3G), 1 gigabajt RAM-u, wymienialną baterię o pojemności 3000 mAh, 13-megapikselowy aparat główny i kamerę frontową 5 MPx oraz wspomniany już rysik Rubberdium.

Obydwa urządzenia pracują pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop.

Według zapowiedzi oddziału prasowego firmy, obydwa smartfony ukażą się w sprzedaży na wybranych, priorytetowych rynkach w ciągu nadchodzących tygodni. Na razie nie wiemy ile będzie wynosić ich oficjalna cena w sklepach.

Źródło: LG via Engadget.com

podobne treści