krótka piłkasprzęt

LG zapowiada premierę nowych, cieńszych ekranów dla laptopów

Choć wydawałoby się, że moda na ciągłe odchudzanie urządzeń staje się już powoli melodią przyszłości, część producentów nadal podąża ścieżką prowadzącą do kompletnej, gadżetowej anoreksji. Jedną z firm tego typu zdaje się być koreańskie LG, które zapowiedziało premierę nowej serii cienkich wyświetlaczy dla przenośnych komputerów osobistych.

Nowe ekrany giganta wykorzystują technologię Advanced In-Cell Touch i stanowią pełnowymiarowe wersje paneli obecnych we flagowym smartfonie firmy – LG G4. Jak zapowiada LG, będą one o 25% cieńsze i o nawet 35% lżejsze od tradycyjnych wyświetlaczy stosowanych we współczesnych notebookach czy laptopach. Wszystko dzięki scaleniu warstwy odpowiedzialnej za rozpoznawanie dotyku z samym panelem LCD, co przełoży się na znaczącą redukcję ogólnego rozmiaru urządzeń. Poza tym, wyświetlacze  wyświetlacze wyróżniać się poprawionym działaniem przy dużym naświetleniu i na słońcu, które nie powinny powodować trudności w odczytywaniu obrazu, tak jak ma to miejsce przy wielu innych ekranach laptopów.

Koreańska firma zapowiada produkcję przynajmniej kilku wariantów ekranów, różniących się rozmiarem czy dedykowanym wsparciem dla rysików. Jeżeli wszystko potoczy się zgodnie z planem, pierwsze urządzenia z cienkimi panelami LG powinny ukazać się na rynku jeszcze przed końcem tego roku.

Patrząc na generalną politykę sprzedażową firm, śmiało możemy założyć, że zobaczymy je na półkach najpóźniej w okolicach świąt.

Źródło: Engadget.com

podobne treści