krótka piłkawynalazki

LG zapowiada elastyczne ekrany OLED przeznaczone dla smartphone’ów

Na tegorocznych targach branżowych Society for Information Display Display Week 2013, które rozpoczynają się jutro w Vancouver, LG zamierza pochwalić się pięciocalowym panelem OLED. Niby nic takiego, ale ten panel ma być wyjątkowy – będzie giętki i nie będzie można go połamać.

Choć to samo w sobie nie jest już niczym nowym. Interesujące jest jednak to, że nie jest to już tylko prototyp demonstrujący możliwości tej technologii, a giętki ekran, który ma znaleźć zastosowanie w urządzeniach mobilnych. Nie jest jednak jedyną innowacją, jaką koreańska firma zamierza pokazać w Kanadzie. Równie ciekawe są ekrany TFT o przekątnej 5 i 7 cala, których ramka ma mieć tylko milimetr szerokości, co pozwoliłoby projektować smartphone’y i tablety, których ekran zajmowałby praktycznie cały front urządzenia. Dodatkową zaletą jest fakt, że nowe ekrany TFT mają zużywać mniej energii do działania niż istniejące obecnie rozwiązania.

Zapowiedzi LG są oczywiście tylko podgrzewaniem atmosfery przed samą imprezą, ale brzmią na tyle interesująco, że warto będzie śledzić to, co będzie się w tym tygodniu działo w Vancouver.

podobne treści