krótka piłkanewssmartfony

LG zamierza rozpocząć produkcję własnych procesorów mobilnych

LG stawia na niezależność. Koreański gigant zamierza pójść w ślady swych wielkich konkurentów i uruchomić produkcję własnej serii procesorów dedykowanych swym urządzeniom mobilnym. Jak donosi dziennik The Korea Herald, LG nawiązało współpracę z tajwańskim zakładem TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company), który pomoże mu we wprowadzeniu na rynek chipów mających stanowić serce kolejnych smartfonów i tabletów firmy.

Tym samym azjatycki gigant wykona krok w stronę uniezależnienia się od amerykańskiego Qualcommu i dołączy do zaszczytnego grona firm, które od dawna czynią rozmaite starania w zakresie produkcji własnych układów mobilnych. Flagowymi przykładami tego rodzaju podejścia są oczywiście dwaj czołowi rywale LG – Samsung i Apple, których chipy (odpowiednio Exynos oraz Apple A7) stanowią trzon kilku dobrze znanych urządzeń z ich stajni. Co dość oczywiste, warto pamiętać, że nawiązanie regularnej współpracy z Tajwańczykami nie oznacza, że Koreańczycy zrezygnują z okazyjnego wykorzystywania w swych produktach procesorów z serii Snapdragon.

Dokładnie tak, jak ma to miejsce w wypadku chipów giganta z Cupertino – LG będzie zajmować się przede wszystkich ich designem, podczas gdy ich rzeczywista, fizyczna produkcja będzie spoczywać na barkach TSMC. Według Korea Herald pierwszy, autorski procesor firmy może pojawić się już na pokładzie nowego, flagowego LG G3.

Źródło: The Korea Herald via Android Central

podobne treści