biznes

LG zainwestuje 1,75 miliarda dolarów w elastyczne ekrany OLED

O elastycznych ekranach słyszymy od dawna, na rynku pojawiły się nawet pierwsze urządzenia, których twórcy, do pewnego stopnia, eksperymentują z ich możliwościami. Ale to dopiero początek, ponieważ duże koncerny inwestują coraz większe środki w tę technologię.

Tak jak LG, które ogłosiło, że planuje zainwestować 1,75 miliarda dolarów w giętkie ekrany OLED. Koreański czebol ujawnił, że jego wewnętrzne szacunki wskazują, że to właśnie giętkie ekrany OLED staną się w najbliższej przyszłości bardzo popularne. Dlatego LG już teraz zamierza zainwestować miliardy by sprostać spodziewanemu zapotrzebowaniu na tego typu urządzenia.

LG nie jest jedyną firmą, która interesuje się elastycznymi ekranami. Samsung, największy konkurent LG, również własne prace w tym zakresie. Od jakiegoś czasu pojawiają się nawet plotki, że na przyszłorocznych targach MWC Samsung zamierza pokazać własne urządzenia ze zwijanymi ekranami. Jeśli okazałoby się to prawdą, LG ma niewiele czasu na to, by zacząć pracować nad własną odpowiedzią. Zapowiedziana inwestycja może to ułatwić.

podobne treści