newssprzętWiadomość główna

LG wypuszcza dwa nowe Ultrabooki – X Note Z350 i X Note Z450

LG zaprezentowało światu dwa nowe, niezwykle cienkie laptopy z chipami Intel Ivy Bridge na pokładzie. Są to: następca Z330 – Ultrabook  X Note Z350, a także 14-calowy Ultrabook X Note Z450.

Obydwa, co wiemy na pewno, zależnie od wybranej konfiguracji będą korzystać z mocy procesorów Intel Core i5 lub Core i7. Jeśli chodzi o X Note Z450 – właściwie tu moglibyśmy się zatrzymać. Poza tym, że będzie on posiadał 14-calowy ekran, nie wiadomo o nim na razie zupełnie nic.

Trochę więcej możemy powiedzieć o nieco mniejszym i szczuplejszym Z350. Po pierwsze – jest gruby na 14,7mm, po drugie – wygląda jak każdy inny Ultrabook na rynku, a po trzecie – pod jego maską znajdziemy w zasadzie to samo co… w każdym innym Ultrabooku na rynku. Wyposażono go w 13,3-calowy ekran LCD o rozdzielczości (chyba) 1366×768, nie-wiadomo-jaki układ GPU (prawie na pewno będzie to jakiś Kepler), 3 porty USB (najprawdopodobniej 3.0), HDMI, slot kart microSD, nieznaną na razie ilość pamięci SSD (SATA 3) i moduł Intel Wireless Display (WiDi), który umożliwia przesyłanie obrazu w jakości 1080p na inne urządzenia, takie jak choćby telewizor, z pomocą zewnętrznego adaptera. Nudnawa, zupełnie przyzwoita normalka.

Niestety – póki co nie wiemy nic ani o dacie premiery, ani o ewentualnej cenie obydwu ultrabooków. Więcej szczegółów na ten temat powinniśmy poznać w trakcie zbliżających się targów Computrex.

[engadget]

podobne treści