news

LG ujawniło plan wypuszczenia iMaca z ekranem 8K

Rozdzielczość ekranów stała się ostatnio przedmiotem o wiele zacieklejszej rywalizacji niż w wypadku tradycyjnych zmagań o podkręcenie mocy podzespołów. Coraz więcej wskazuje, że pozycję niekwestionowanego lidera tego wyścigu może wkrótce osiągnąć Apple, które zamierza wypuścić pierwszego iMaca z wyświetlaczem o niebywałej rozdzielczości 8K.

Tę zaskakującą wiadomość zawdzięczamy działowi prasowemu LG, które opublikowało notkę na temat przyszłości paneli 4k i ich roli w kształtowaniu rozkładu sił na rynku. Autor wpisu uważa, że będzie ona mniejsza niż przypuszczano, ponieważ świat szybko przerzuci się na lepsze wyświetlacze o rozdzielczości o rozdzielczości 8K, stanowiącej ostatni etap ewolucji tych produktów w odniesieniu do możliwości ludzkiego oka. Dla potwierdzenia swej tezy, dodał on, że do podobnych wniosków doszło też kierownictwo Apple, które ogłosiło premierę iMaca z ekranem 8K. I wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie fakt, że nic takiego nie miało dotąd miejsca.

Choć obydwie firmy nie skomentowały rewelacji newsroomu LG, wydaje się, że treść notki (która, notabene, zniknęła już z sieci) zawiera w sobie przynajmniej ziarno prawdy. Nie dalej jak rok temu, Apple zaprezentowało nowego iMaca 5K z ekranem o rozdzielczości 5,120 na 2,880 pikseli i należy spodziewać się, że dożyjemy narodzin jego pełnoprawnego następcy.

Co więcej, niedawno zatwierdzony Display Port 1.4a VESY (konsorcjum zajmującego się standaryzacją grafiki komputerowej) wyposaży sprzęt Apple w obsługę wyświetlaczy7,680 x 4,320 pikseli. Wszystko to, łącznie ze znaną nam okolicznością wieloletniej współpracy Cupertino z LG przy produkcji wyświetlacza dla iMaca 5k, każe nam wierzyć, że jabłkowe imperium rzeczywiście prowadzi prace nad komputerem z wbudowanym ekranem 8K.

Według wpisu na oficjalnej stronie koreańskiej firmy, ta konkretna odsłona iMaca powinna ukazać się na rynku jeszcze w tym roku. Jeżeli miałbym stawiać własne pieniądze (byle nie za duże), postawiłbym, że tak też będzie w rzeczywistości. Cóż – zobaczymy.

 

Źródło: Gizmodo.com & Engadget.com

podobne treści