newstablety

LG ujawnia wygląd i specyfikację tabletu G Pad 8.3

A więc jednak. Choć do oficjalnego rozpoczęcia targów IFA 2013 w Berlinie pozostały jeszcze dokładnie cztery dni, LG postanowiło już teraz odsłonić swoje karty i zaprezentowało nowy, 8-calowy tablet z Androidem – LG G Pad 8.3

Zupełnie tak, jak wynikało to z najprzeróżniejszych wycieków czy spekulacji – urządzenie wizualnie w istocie przypomina większą wersję nowego smartfona LG Optimus G2. Tablet wyposażono w spory, 8,3-calowy wyświetlacz WUXGA Full HD (Widescreen Ultra Extended Graphics Array) o rozdzielczości 1920 na 1200 pikseli, mocny, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600 o częstotliwości taktowania 1,7 GHz, 2 GB-ty RAM-u oraz 16 gigabajtów standardowej pamięci wewnętrznej. Całość – zasilana mocą 4,600 mAh baterii – oddano do dyspozycji Androida 4.2.2 Jelly Bean i zamknięto w zgrabnej obudowie o grubości 8,33 mm oraz wadze 338 gramów.

Zgodnie ze wstępnymi zapowiedziami firmy – tablet pojawi się na rynku już w IV kwartale tego roku. Jego cena póki co pozostaje nieznana (myślę, że powinniśmy poznać ją już za parę dni, w okolicach startu berlińskich targów IFA 2013). Czekamy na dalsze, oficjalne wieści.

Źródło: Engadget

podobne treści