newssprzęt

LG szykuje premierę smartwatcha z mocną baterią

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że długi czas pracy na baterii to dziś najbardziej pożądany atut smartwatchy. Rozmaici producenci prześcigają się w staraniach o poprawę żywotności ich gadżetów, które mają wymagać rzadszego ładowania od urządzeń konkurencji. Wszystko wskazuje na to, że palma pierwszeństwa w tej kategorii przypadnie koreańskiemu LG, które zapowiedziało premierę zegarka z najpojemniejszą baterią na rynku.

LG Urbane LTE, bo tak nazywa się urządzenie, to odświeżona wersja ostatniego smartwatcha Urbane, różniąca się od niej wszystkim z wyjątkiem mylącej nazwy. W przeciwieństwie do wspomnianego, nowszy z zegarków nie posiada Androida Wear i działa w oparciu o autorski OS firmy. Poza tym, na jego wyposażenie składa się także zwiększony zestaw klawiszy, moduł i wbudowany pulsomierz, a więc typowe elementy każdego gadżetu kategorii „wearables”. Jedną z ciekawszych funkcji jest jego dyskretny moduł alarmowy, nawiązujący połączenie z wybranym kontaktem i przesyłający mu informację o naszym położenie po przytrzymaniu odpowiedniego przycisku. Jak wskazuje na to sama nazwa sprzętu, dysponuje on też wsparciem dla szybkiego Internetu LTE.

Pod maską zegarka znajdziemy również gigabajt RAM-u oraz baterię 700 mAh. Tak pojemny akumulator sprawi, że stanie się on jednym najwytrzymalszych smartwatchy na rynku, co stanowi z kolei świetny atut marketingowy. Poza standardowymi funkcjami, użytkownicy gadżetu otrzymają możliwości wykonywania i odbierania telefonów oraz realizowania płatności mobilnych. Tradycyjnie nie zabraknie też wsparcia dla wiadomości tekstowych.

Koreański gigant wciąż nie podzielił się informacjami na temat daty premiery oraz ceny zegarka. Biorąc pod uwagę koszt nabycia jego podstawowej wersji, należy przypuszczać, że wyniesienie ona około 400 Euro. Czegoś więcej dowiemy się pewnie w trakcie startujących targów  Mobile World Congress w Barcelonie.

podobne treści