newssmartfonyWiadomość główna

LG Swift 2X zaktualizowany do… Androida 4.0 Ice Cream Sandwich

To ci dopiero heca! Niemal dwa lata po swojej oficjalnej, rynkowej premierze smartfon LG Swift 2X wreszcie doczekał się aktualizacji do… Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Jak przekładać – to z przytupem.

Smartfon – funkcjonujący w innych rejonach świata także jako Optimus 2X – pojawił się w sklepach już pod koniec 2010 roku, będąc pierwszą w historii naszego globu słuchawką korzystającą z mocy dwurdzeniowego procesora ARM Cortex A9. Choć LG kilkukrotnie obiecywało rozpoczęcie procesu aktualizacji oprogramowania Swifta 2X do – wówczas nieco świeższej – lodowej kanapki, zapewnienia koreańskiej firmy ostatecznie nie znalazły żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Aż do teraz.

Poza czystym Androidem 4.0, świeżutki (choć troszkę spleśniały) update wyposaży dawnego flagowca LG w autorską nakładkę firmy – Optimus UI 3.0 (na to wskazują przynajmniej pierwsze doniesienia). Oprócz tego, posiadacze ICS-owego Swifta w końcu będą mogli zaznać przyjemności korzystania m.in. z najnowszych wersji aplikacji Gmail, Google Calendar i Google Chrome. I to w sumie byłoby na tyle.

O rzeczach tak oczywistych, jak poprawa ogólnej jakości funkcjonowania smartfona pod kontrolą nowszego wariantu OS-u Google nie ma chyba nawet co wspominać. Co myślicie – dwa lata to dopuszczalny okres czy już kompromitacja programistów LG? Ja – przychylając się do tej drugiej opinii – cieszę się, że problematyczny update w ogóle ujrzał światło dzienne (lepiej późno niż wcale, i tak dalej). W każdym razie – zważywszy na perypetie z ICS – na ewentualną aktualizację do Jelly Beana nie ma już co chyba liczyć.

A szkoda.

[Android Central]

podobne treści