telewizory

LG przebiera telewizory za obrazy

Koreańska firma postanowiła zaproponować swoim klientom całkowicie nową jakość i skonstruowała telewizor, który wyglądać ma jak obraz.

LG twierdzi nawet, że telewizor Gallery OLED TV, którego premiera będzie miała miejsce w tym tygodniu w Berlinie, będzie pierwszym prawdziwym „telewizorem OLED 55 cali, który będzie można zawiesić na ścianie.” I rzeczywiście, wygląd tego telewizora różni się znacząco od tego, co proponuje konkurencja, choć akurat nie jestem przekonany, czy projektowanie telewizorów w taki sposób, by wyglądały jak obrazy jest właśnie tym, czego większość ludzi oczekuje.

Nie zmienia to faktu, że jest to bardzo ciekawa koncepcja, która na pewno znajdzie sporo amatorów. Samo „płótno” tego telewizora to ekran OLED o przekątnej 55 cali, w który wbudowano głośniki a w ramie „obrazu” znalazło się miejsce dla dwóch subwooferów. Do każdego sprzedanego egzemplarza LG oferować będzie zestaw stylowych wygaszaczy ekranu z obrazami między innymi Vincenta van Gogha czy Paula Gauguina. Jeśli ktoś nieszczególnie przepada za impresjonistami, może zastąpić ich obrazy własną kolekcją zdjęć.

Cena oraz dostępność LG Gallery OLED TV zostanie ogłoszona na targach IFA w Berlinie.

podobne treści