telewizory

LG prezentuje telewizor OLED, którego ekran ma 2,5 milimetra grubości

Podczas trwających właśnie targów CES, LG zaprezentowało elastyczny telewizor OLED, którego grubość wynosi zaledwie 2,5 milimetra.

Najważniejszym produktem zaprezentowanym przez koreańską firmę jest telewizor LG Signature W. Trzeba przyznać, że robi on niesamowite wrażenie, głównie za sprawą tego, że wykonany w technologii OLED ekran ma jedynie 2,5 milimetra grubości, a mocowane jest bezpośrednio do ściany. Przedstawiciele LG porównują je do okna i trochę trudno się temu dziwić – ekran o przekątnej wynoszącej 77 cali właściwie wtapia się w ścianę, a wyświetlacz obsługuje rozdzielczość Ultra HD oraz HDR w wielu standardach. Za funkcje smart TV odpowiada nowa wersja systemu operacyjnego WebOS.

Żeby można było osiągnąć takie wymiary, część z podzespołów telewizora przeniesiono do podstawki, która łączy się z ekranem za pomocą kabla, a którą należy ustawić na stole, podłodze lub również przymocować do ściany. W niej także znajdują się głośniki obsługujące Dolby Atmos.

Na razie cena telewizorów z serii LG Signature W nie jest znana, ale raczej nie będzie ona należała do najniższych. Czekamy także na oficjalne ogłoszenie daty premiery urządzenia.

podobne treści