newssprzęt

LG: pracujemy nad wyświetlaczami z zagęszczeniem pikseli na poziomie 700 PPI

Wygląda na to, że ekrany o zagęszczeniu pikseli przekraczającym wartość 500 PPI to dopiero pierwszy z serii przynajmniej kilku paneli LG, które uczynią jego smartfony i tablety królami tego parametru w gronie wszystkich gadżetów funkcjonujących na szeroko pojętym rynku urządzeń mobilnych. Przedstawiciele koreańskiej firmy ujawnili, że już za kilka dni pokażą światu nowy, 6-calowy wyświetlacz QHD, a jej inżynierowie rozpoczęli prace nad przygotowaniem ekranów z gęstością pikseli sięgającą pułapu nawet 700 PPI.

Taką informacją podzielił się w rozmowie z oficjalną stroną firmy jeden ze starszych analityków LG, który przyznał, iż specjaliści giganta już od pewnego czasu pracują nad stworzeniem ekranów dysponujących sześcioma bądź nawet siedmioma setkami pikseli przypadających na każdy cal ich powierzchni. Zgodnie z jego zapewnieniami, LG jest w tej chwili zdecydowanym liderem w wyścigu na polu technologii miniaturyzacji pikseli, a jej niedysponujący odpowiednimi zasobami konkurenci będą mieli olbrzymie problemy z nadrobieniem dawno utraconego dystansu.

Mimo, że niewymieniony z nazwiska analityk LG nie ujawnił żadnych ram czasowych dotyczących wprowadzenia tego typu ekranów na rynek, to zdradził, że zostaną umieszczone w wyposażeniu pierwszych urządzeń, gdy na popularności zyskają materiały nagrywane w rozdzielczości 4K. Oznacza to, że najpewniej nie ujrzymy ich w sprzedaży prędzej niż za przynajmniej dwa bądź trzy lata.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że kolejny, 6-calowy ekran QHD ze stajni LG będzie mógł pochwalić się zagęszczeniem na poziomie 491 PPI (Galaxy S5 – 432 PPI, HTC One M8 (441 PPI) zostanie zademonstrowany światu na rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu sympozjum  Society for Information Display’s w San Francisco. Czekamy z niecierpliwością.

Źródło: Android Central

podobne treści