biznesnews

LG pracuje nad własnym inteligentnym zegarkiem i konkurencją dla Google Glass

Ilość doniesień na temat prac nad elektroniką, którą można nosić jako elementy garderoby, poszybowała ostatnio pod niebiosa. Nic dziwnego, producenci najwyraźniej uważają, że właśnie w tym kierunku podążać będą w przyszłości osobiste gadżety. Przywitajmy gromkimi oklaskami najnowszego uczestnika wyścigu czyli LG.

Koreański czebol najwyraźniej doszedł do wniosku, że nie stać go na to, by odpuścić konkurencji już na starcie. Dlatego ogłosił wczoraj, że zamierza przygotować swoją własną wersję inteligentnego zegarka. Ale samym zegarkiem LG będzie co najwyżej podgryzać Samsunga. Dlatego firma zamierza także opracować własną wersję okularów Augmented Reality.

Tak samo jak Samsung, LG ma już pewne doświadczenia w projektowaniu urządzeń, które łączyły w sobie funkcje naręcznego zegarka oraz telefonu komórkowego. Przykładowo cztery lata temu koreański producent zaprezentował prototyp takiego urządzenia podczas targów CES.

Zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku okularów LG, które mają konkurować z Google Glass. Choć chęć dogonienia Google w tej materii wydaje się być szczytnym pomysłem, to właśnie Mountain View będzie najprawdopodobniej mogło poszczycić się faktem, że to ono wprowadzi tę technologię na rynek konsumencki. A to przekłada się na konkretną przewagę wobec podobnych urządzeń, które pojawią się na rynku później.

Z artykułu w The Korea Times, w którym po raz pierwszy doniesiono o planach koreańskiego producenta wynika, że LG ma dodatkowo w zanadrzu tajemniczy projekt badawczy, którym firma jeszcze przez jakiś czas chwalić się nie będzie, dlatego przytaczam tę informację właściwie z poczucia obowiązku.

Niezależnie od tego, wygląda na to, że producenci gromadnie stawiają na zegarki i okulary Augmented Reality. Za rok lub dwa możemy spodziewać się prawdziwego wysypu tego typu urządzeń.

podobne treści