newssprzęt

LG pokazało swą pierwszą… „inteligentną” żarówkę

Wygląda na to, że nieuchronnie zbliżamy się do momentu, w którym każde obecne w domach urządzenie będzie określane dumnym mianem „inteligentnego”. Swoją cegiełkę do takiego, a nie innego stanu rzeczy postanowiło dołożyć koreańskie LG, które zaprezentowało światu pierwszą wersję swej „inteligentnej”, 10W żarówki LED.

Oczywiście, tak jak w wypadku innych gadżetów tego typu, działanie nowego cacka LG będzie opierać się w dużej mierze o synchronizację ze smartfonem. Z jego dobrodziejstw będą mogli skorzystać wyłącznie właściciele słuchawek pracujących pod kontrolą Androida (w wersji 4.3 bądź wyższej) lub iOS (od 6 w górę). To właśnie z pomocą zewnętrznego urządzenia posiadacze żarówki będą wykonywać ogół czynności uruchamiających jej poszczególne funkcje.

Do najbardziej interesujących z nich możemy z pewnością zaliczyć tryby alarmowe, umożliwiające automatyczne zapalania światła o wyznaczonej godzinie bądź w związku z otrzymanym telefonem lub smsem. Co więcej, każdy przezorny posiadacz żarówki może symulować swą obecność w domu poprzez zdalne uruchamianie jej za pośrednictwem modułów Bluetooth i WiFi. W wyposażeniu gadżetu nie mogło zabraknąć miejsca dla trybu „imprezowego”, dzięki któremu żarówka będzie pulsować światłem w rytm odtwarzanej muzyki.

Urządzenie ukaże się na rynku już niebawem i będzie dostępne do nabycia za kwotę około 30 dolarów. Niestety, na razie nie wiadomo czy i kiedy pojawi się w sklepach na terytorium Polski czy Europy.

Źródło: Engadget.com

podobne treści