krótka piłkasmartfony

LG pokazało pierwszy smartfon ze swym autorskim procesorem NUCLUN

Wygląda na to, że koreański gigant rzeczywiście zamierza podążyć ścieżką obraną przez swego najpoważniejszego, krajowego konkurenta. Przedstawiciele LG potwierdzili wczoraj liczne doniesienia mediów i oficjalnie zaprezentowali światu pierwszy smartfona z ich debiutanckim procesorem NUCLUN – LG G3 Screen.

Dokładnie tak, jak ma to miejsce w wypadku flagowych układów Samsunga z rodziny Exynos, procesor LG bazuje na architekturze ARM big.LITTLE i składa się z dwóch rodzajów rdzeni odpowiedzialnych za operacje o różnym obciążeniu. W specyfikacji procesora znajdziemy więcej konkretnie cztery mocne wydajnościowo jednostki Cortex A15 o częstotliwości taktowania 1,5 GHz oraz kwartet słabszych rdzeni A12 z zegarem 1,2 GHz. Jak łatwo się domyśleć, potężniejsza część chipu odpowiada za uruchamianie i obsługę najbardziej wymagających aplikacji lub gier. Słabszy z elementów układu ma zaś zająć się zapewnianiem wystarczającej mocy obliczeniowej do wykonywania zupełnie podstawowych czynności związanych z użytkowaniem gadżetu.

Według LG – a także, co oczywiste, konkurencyjnego Samsunga – skorzystanie z takiego połączenia pozwala na znaczące ograniczenie zużycia energii, co w naturalny sposób przekłada się na ogólną żywotność smartfona. Zdaniem szefa koreańskiej firmy, Dr Jong-seok Parka, wprowadzenie do sprzedaży pierwszych gadżetów z jej autorskimi procesorami zapewni jej  większą swobodę na rynku oraz niezbędną elastyczność w negocjacjach z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Jak mogliśmy się tego spodziewać, pozostała część wyposażenia LG G3 Screen, choć zupełnie przyzwoita, nie jest już tak interesująca, jak napędzający go układ NUCLUN. Urządzenie dysponuje sporym, 5,9-calowym ekranem IPS o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, 2 gigabajtami RAM-u, 13-megapikselowym modułem fotograficznym, wsparciem dla technologii LTE-Advanced oraz 32 GB standardowej pamięci wewnętrznej. Całość pracuje pod kontrolą prawie najnowszego Androida 4.4 KitKat.

Niestety dla wszystkich zainteresowanych, LG opisuje smartfon jako produkt „dedykowany wyłącznie rynkowi koreańskiemu”, co oznacza, że przez jakiś czas z pewnością nie ujrzymy go w sklepach w Europie.

Źródło: Engadget.com

podobne treści