newssmartfonyWiadomość główna

LG Optimus Vu wkrótce trafi do Europy

Moda na tabletofony trwa. LG zapowiedziało, że dostępny na razie wyłącznie na południowokoreańskim i japońskim rynku smartfon Optimus Vu wkrótce doczeka się swojej międzynarodowej premiery. W wersji, a jakże, bez wsparcia dla technologii LTE.

Co tu dużo gadać – urządzenie już w przyszłym miesiącu trafi na półki sklepowe na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej, USA i, co chyba dla nas najistotniejsze, w Europie. W jego specyfikacji znajdziemy m.in. duży, 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 768×1024 pikseli, czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 o częstotliwości taktowania 1,5GHz, dwie – 8 i 1,3mpix – kamery, gustowny rysik, 1GB RAM-u, 32GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej kartą microSDHC – nieźle) i 2080mAh baterię. Ważąca 168 gramów całość o wymiarach 139,6 x 90,4 x 8,5mm będzie pracować pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich (z autorską nakładką LG Optimus 3.0 UI). Nasuwa się właściwie tylko jedno słowo – standard.

LG Optimus Vu sprzedał się na swoim rodzimym rynku w liczbie 500 tysięcy egzemplarzy (niby nieźle, ale w porównaniu do najpopularniejszego tabletofonu świata – Galaxy Note – już nie tak dobrze). Myślicie, że powtórzy ten przyzwoity wynik w Europie? Nie da się ukryć, że choć wyposażeniem nie odstaje od większości z dostępnych na rynku high-endów, jego kwadratowy design… trochę (a może nawet bardzo) odstrasza. Cegły – reaktywacja?

[androidcentral]

podobne treści