krótka piłkanewssmartfony

LG oficjalnie zapowiedziało premierę „phabletu” LG G3 Stylus

Potwierdziły się spekulacje mediów, informujących o rzekomych planach LG dotyczących wprowadzenia do sprzedaży kolejnego smartfona z rysikiem.  Na nieco ponad tydzień przed rozpoczęciem targów IFA 2014 w Berlinie, koreański gigant zapowiedział, że wraz z nim do stolicy Niemiec przyleci także nowy phablet z jego stajni– LG G3 Stylus.

Dokładnie tak, jak wynikało to z treści większości doniesień w tej sprawie, nowe cacko LG to urządzenie z dolnej półki cenowo-sprzętowej, dedykowane osobom szukającym taniej alternatywy dla mocnych i zarazem drogich gadżetów z serii Galaxy Note Samsunga. składają się m.in. spory, aż 5,5-calowy ekran o marnej rozdzielczości 960 na 540 pikseli, przeciętny, czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, niezgorszy, 13-megapikselowy aparat główny, przyzwoita, 3000 mAh bateria, kamera frontowa 1,3 MPx, 1 gigabajt RAM-u oraz 8 gigabajtów standardowej pamięci wewnętrznej. Całość pracuje pod kontrolą najnowszego Androida 4.4 KitKat i nie dysponuje wsparciem dla łączności 4G LTE. Co tu dużo mówić – szału nie ma.

Niestety, póki co wciąż nie dysponujemy żadnymi informacjami na temat sugerowanej ceny urządzenia, ale z pierwszych deklaracji firmy dość jednoznacznie wynika, że będzie ona stosunkowo niska. Ma to tym większy sens, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż G3 Stylus ma być dedykowany tzw. rynkom „rozwijającym się” i już dziś wiemy, że początkowo trafi do sklepów zlokalizowanych w Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie, Afryce, Azji i Europie Wschodniej. Na razie nie wiadomo czy i kiedy smartfon zostanie wprowadzony do sprzedaży na terytorium Polski.

Jak już wspomniano, oficjalna prezentacja smartfona LG G3 Stylus odbędzie się już na początku września w trakcie zbliżających targów IFA 2014 w Berlinie.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści