newssmartfony

LG: nie wyprodukujemy Nexusa 5

Zanosi się na koniec nieźle rokującej współpracy. Wiceprezes europejskiego oddziału LG, Kim Wong, oświadczył w wywiadze dla holenderskiego portalu All About Phones, że koreańska firma nie jest zainteresowana produkcją kolejnego smartfona z serii Nexus Google. Co jest powodem takiej, a nie innej decyzji Azjatyckiego giganta?

Najogólniej mówiąc – chęć usamodzielnienia. Zdaniem Wonga, sukces obecnej generacji słuchawki Google i LG sprawił, że koreańska firma nie musi już za wszelką cenę starać się o jego bezwzględne powtórzenie. A przynajmniej nie w parze z gigantem z Mountain View.

Nie potrzebujemy powtórki tego rodzaju sukcesu marketingowego. Telefony Google nie stanowią dla nas wartości dodanej, ponieważ nie korzystają z naszych autorskich skórek.

Co ciekawe, Wong stwierdził w wywiadzie, że plany LG dotyczące znacznego ograniczenia współpracy z innymi przedstawicielami rynku urządzeń mobilnych są znacznie szersze, a firmy zamierza teraz skoncentrować się na umacnianiu swojej niedostatecznie silnej marki. Według jego zapewnień „obecny duopol Google i Apple nie jest zdrowy dla tego sektora rynku”, a LG pragnie uczynić wszystko by położyć mu ostateczny kres (m.in. koncentrując się na alternatywnych systemach operacyjnych oraz wkraczając z hukiem na rynek tabletów).

Cóż, zawsze to jakaś strategia – nawet pomimo faktu, że rezygnowanie ze swego najbardziej hitowego urządzenia wydaje nam się raczej mało rozsądne.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści