newssmartfonyWiadomość główna

LG India potwierdziło istnienie Nexusa 4

Im bliżej końca października, tym częściej słyszymy o kolejnych wyciekach informacji w sprawie premiery rzekomo przygotowywanego przez LG smartfona Google Nexus 4. Widzieliśmy już właściwie wszystko – m.in. zdjęcia ukazujące prototypowy wariant jego obudowy oraz dane na temat jego potencjalnej specyfikacji.  Pomimo tego – istnienie urządzenia pozostaje ciągle dość, hmm… dość mgliste. A przynajmniej pozostawało takim do wczoraj, kiedy to  – nie wiadomo czy celowo – potwierdził je szef planowania indyjskiego oddziału LG Mobile, Amit Gujral.

Zgodnie z doniesieniami hinduskiego portalu IBNLive, Gujral potwierdził istnienie Nexusa 4 w krótkiej rozmowie z dziennikarzami podczas uroczystej prezentacji Optimusa Vu. Stwierdził on podobno, że „Google zaprezentuje LG Nexusa już 29 października, a telefon trafi na indyjski rynek przed końcem listopada tego roku”. Gujral podzielił się też ponoć przy okazji swoją wiedzą na temat potencjalnego wyposażenia słuchawki, która w pełni pokrywa się z treścią ostatnich (i nieco mniej świeżych) doniesień. Jego zdaniem w specyfikacji nowego Nexusa nie zabraknie miejsca dla 4,7-calowego ekranu, czterordzeniowego procesora o częstotliwości taktowania 1,5 GHz (najprawdopodobniej Snapdragona S4) i Androida 4.2 (chyba Key Lime Pie).

No i cóż, jako że jest to oficjalny przedstawiciel jednego z producentów, możemy mieć już chyba stuprocentową pewność, że LG Nexus 4 rzeczywiście istnieje i co więcej – wkrótce zostanie nam wreszcie zaprezentowany. Póki co jednak – poczekajmy, nie tak dawno Microsoft musiał dementować podobne, acz odnoszące się do innego produktu, słowa swego oficjela na temat premiery pakietu biurowego Office dla Androida i iOS. Być może i tym razem mamy do czynienia z dość dziwacznym nieporozumieniem. Przekonamy się niebawem.

[Android Central]

podobne treści