smartfony

LG G4 w pigułce

Narodziny nowego flagowca Koreańczyków za nami. LG G4 to być może najlepszy smartfon w całej historii firmy, który ma realną szansę na wyjście z cienia swej krajowej konkurencji. Oto zestaw najważniejszych informacji na temat najnowszej nadziei LG.

Design

Tak jak przewidywaliśmy na kilka tygodni przed rzeczywistą premierą gadżetu, zabrakło w niej jednego, niezwykle ważnego elementu – zaskoczenia. Sprawdziły się doniesienia mediów, które informowały, że bryła smartfona będzie nieznacznie zakrzywione i że ukaże się on na rynku w aż 9 wariantach kolorystycznych. W ich skład, o czym wiedzieliśmy w zasadzie od dawna, wejdzie aż 6 pokrowców ze skóry, dostępnych w zależności od kraju. Co istotne, wybór wariantu bez klasycznego, ceramicznego tyłu obudowy, nie będzie obciążony dodatkowymi kosztami.

Najogólniej rzecz ujmując – smartfon prezentuje się naprawdę dobrze i trudno dopatrzyć się w nim jakichkolwiek negatywów. Jedyną nowinką wydaje się być zakrzywiony kształt gadżetu, który powinien chronić go przed upadkami. Domyślam się, że jego ocena pozostanie kwestią indywidualnych preferencji użytkowników

.

Specyfikacja

Większość dotychczasowych recenzentów jest zgodna co do tego, że najjaśniej lśniącą perłą wyposażenia LG G4 jest jego 5,5-calowy ekran Quantum IPS LCD. Panel ten pracuje w rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli (538 ppi) i jest najlepszym wyświetlaczem w historii firmy, oferującym o 50% widoczniejszy kontrast, wyższą jasność oraz mniejsze zapotrzebowanie na prąd od ekranu poprzedniego smartfona z tej serii. Całość spojono przy wykorzystaniu technologii AIT, co oznacza, że wyświetlacz, jak i element odpowiedzialny za rozpoznawanie dotyku stanowi jedną, cienką warstwę.

Poza znakomitym ekranem, dużym atutem gadżetu ma być także jego główny aparat fotograficzny z przysłoną f/1.8 oraz optyczną stabilizacją obrazu OIS 2.0. Moduł wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 16-megapikseli i pozwala na manualne dostosowanie ustawień, jak czas otwarcia migawki, czy czułość ISO, wpływających na ich ostateczny wygląd. Poprawiono też jakość aparatu frontowego, gdzie zastosowano kamerkę 8 MPx.

Pomijając wie wyróżnione pozycje – reszta to w gruncie rzeczy standard każdego gadżetu mobilnego z górnej półki sprzętowej. LG G4 dysponuje potężnym procesorem Qualcommu: Snapdragon 808, 3 gigabajtami RAM-u, pamięcią wewnętrzną 32 GB (ze slotem na karty microSD) oraz baterią 3000 mAh. Smartfon – jako pierwsza pozycja spoza rodziny Nexus – pracuje pod kontrolą Androida 5.1, co sugeruje, że rzeczywiście może być on kandydatem na nowego flagowca Google.

Premiera i cena

Zgodnie z zapowiedziami LG, smartfon trafi do sprzedaży natychmiast po jego wczorajszej premierze i zawita na półki w aż 180 krajach świata. W ich gronie nie zabraknie oczywiście Polski, gdzie ma on kosztować nieco ponad 2,5 tysiąca złotych. Jeżeli nieoficjalne informacje na temat ceny gadżetu znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, stanie się on wspaniałą propozycją dla osób rozważających kupno jednego z najnowszych smartfonów ze stajni znanego producenta.

Podsumowując

Flagowce Samsunga, Apple czy HTC doczekały się narodzin zaskakująco poważnego oponenta, który może okazać się hitem tegorocznych zmagań całej branży mobilnej. Wszystko znajduje się teraz w rękach LG, dobry produkt to czasem za mało, by przyciągnąć do siebie ludzi przyzwyczajonych do innych firm lub utrwalonego wizerunku swej marki. Marketingowcy Koreańczyków mają więc teraz pełne ręce roboty i narzędzia do tego, by nie poszła ona na marne. Pozostało nam życzyć im powodzenia w przełamaniu obecnego rozkładu sił na rynku.

Źródło: LG

podobne treści