internetnewsWiadomość główna

LG Cloud – jeszcze jedna chmura z Korei

Prawdziwy wysyp. Koreański gigant technologiczny, firma LG, postanowiła oddać nam do użytku kolejną pozwalającą na przechowywanie i synchronizowanie plików chmurę – LG Cloud.


Można by pomyśleć, że stężenie tego rodzaju usług już i tak jest za wysokie. Dropbox, Google Drive, Skydrive, czekający na premierę S Cloud… z każdym dniem coraz trudniej się w tym wszystkim połapać. Innego zdania jest najwyraźniej firma LG, która postanowiła dorzucić do zestawu także coś od siebie, przedstawiając nam (a właściwie na razie wyłącznie Koreańczykom i Amerykanom), mającą uszczknąć kilka okruchów z okupowanego przez konkurencję stołu, chmurę LG Cloud. Beta. Serwis oferować będzie 5GB darmowej przestrzeni dyskowej czekającej na wypełnienie plikami, które – w razie potrzeby – zostaną automatycznie dostosowane (np. poprzez odpowiednią kompresję) do wymogów danego urządzenia (rozmiar i kodek). Posiadacze Smart TV i smartfonów LG będą mogli bezpłatnie (przez pierwsze 6 miesięcy) zwiększyć pojemność swojej chmury aż do 50GB.

Czy wystarczy to do pobicia Dropboxa i reszty zgrai? Bez dodatkowych atutów – zapewne będzie o to niezwykle trudno. Jakie jest wasze zdanie? Usługa LG Cloud zadebiutuje w Korei i USA już dziś, a jej globalna premiera planowana jest na przyszły rok.

[engadget]

podobne treści