newssmartfony

LG chce pozwać Samsunga za wykorzystanie funkcji „Smart Pause” i „Smart Scroll”

LG zamierza dołączyć się do wojennej krucjaty Apple przeciwko Samsungowi. Koreańska firma chce pozwać producenta Galaxy S IV za umieszczenie w nim funkcji „smart pause” i „smart scroll”, które ponoć naruszają patenty zastrzeżone przez LG jeszcze przed wprowadzaniem na rynek smartfona Optimus G Pro.

Co dość oczywiste – patenty LG odnoszą się w pewien sposób do technik śledzenia wzroku użytkownika i wykorzystywania jego położenia do wywołania określonych efektów na ekranie urządzenia. Koreańska firma twierdzi, że opatentowała te rozwiązania już w 2005 i 2009 roku, ale na razie nie może jeszcze udowodnić tego przed sądem. Sprawa do niego dopiero po oficjalnym, rynkowym debiucie Galaxy S IV, który upoważni LG do przeprowadzenia wykazujących jego rację, specjalistycznych ekspertyz.

Drugi z koreańskich gigantów, co raczej mało zaskakujące, oczywiście zaprzecza wszelkim oskarżeniom i utrzymuje, że korzysta z autorskich, samodzielnie opracowanych rozwiązań w zakresie technologii śledzenia wzroku wykorzystanych do zaprogramowania funkcji Smart Scroll i Smart Pause. Konflikt rozstrzygnie zapewne dopiero tamtejszy sąd – ugoda czy porozumienie raczej nie wchodzą tu w rachubę.

Co ciekawe, dostępny od około miesiąca na koreańskim rynku, LG Optimus G Pro, otrzymał kilka dni temu aktualizację wyposażającą go w obsługę zbieżnej z samsungowym Smart Pause funkcji Smart Video. Zdaje się, że reklamowanie swoich smartfonów tuż pod miejscem premiery Galaxy S IV to dopiero początek kolejnego rozdziału uliczno-sądowych przepychanek.

Źródło: Slashgear

podobne treści