designstyl życia

Lepsze opakowanie prezerwatyw

Brytyjczyk Ben Pawle pochylił się nad losem kochanków, którzy muszą przerywać igraszki, by sprawnie wydobyć prezerwatywę z folii. Wymyślił opakowanie, które będzie łatwo otworzyć jedną ręką.

Chodzi o ruch przypominający pstrykanie palcami, ale trzeba będzie opanować specjalną technikę:

Mocna, zewnętrzna warstwa folii z perforacją kryje przegrodę z cieńszego plastiku, która chroni samą prezerwatywę. Projekt zakłada, że do otworzenia opakowania wystarczą palce jednej ręki, ponieważ jednym ruchem można rozerwać obie warstwy chroniące prezerwatywę, która sama wysuwa się z folii.

Pomysł na One Handed Condom Wrapper nie pojawił się po wysłuchaniu zwierzeń nastolatka, któremu opakowanie prezerwatywy zepsuło romantyczny wieczór, tylko w trakcie warsztatów prowadzonych na Glasgow School of Art. Studenci rozważali na nich udogodnienia, które mogłyby ułatwić życie cierpiących na hemiplegię, czyli prażenie połowiczne, a tym samym dysponującym tylko jedną sprawną ręką.

Pawle podkreśla, że jego prototyp wymaga dopracowania, ale tylko czekać, aż zainteresuje się nim jeden z producentów środków antykoncepcyjnych.

Nową folię do prezerwatywy można zobaczyć w Victoria and Albert Museum w ramach Londyńskiego Festiwalu Designu.

[Ben Pawle, Core 77]

podobne treści