newssmartfony

Lenovo zaprezentowało nowy smartfon – LePhone K860

Troszkę spóźniony, ale wciąż aktualny „nius”. Chińskie Lenovo zaprezentowało właśnie (no, dobra, 3 dni temu) nowy, high-endowy smartfon ze swojej stajni – K860 (aka LePhone). Czy to początek ery tabletofonów?

Choć Lenovo raczej nie kojarzy nam się ze smartfonami (a już szczególnie nie z tymi z wysokiej półki) LePhone K860 prezentuje się (przynajmniej na papierze) naprawdę przyzwoicie. Urządzenie niemal idealnie wpasowuje się w panującą ostatnio modę na spore, niemal tabletowe wyświetlacze –  zamontowano w nim duży, 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280×720 pikseli (brakuje tylko rysika). Ponadto, pod jego maską znajdziemy m.in. taktowany zegarem 1,4GHz, czterordzeniowy procesor Exynos 4412, Mali-400MP GPU, 1GB RAM-u, slot na karty microSD, 8-megapikselową kamerę i całkiem sporą, 2250mAh baterię. Zamknięta w obudowie o grubości 9,6mm całość pracuje pod kontrolą już nie najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich (konkretnie 4.0.4 w wersji z autorską nakładką Lenovo – niestety). Jest dobrze – nowy LePhone zdecydowanie (i może nawet trochę zaskakująco) trzyma poziom.

Póki co nie wiadomo czy urządzenie kiedykolwiek trafi na nasz rynek – na razie wydaje się, że przez jakiś czas będzie dostępne jedynie na terenie Chin. Skusilibyście się na jedną sztukę? (zakładając oczywiście, że nie będzie kosztowało tyle co najdroższe smartfony świata)?

[engadget]

podobne treści