krótka piłkanewstablety

Lenovo zapowiedziało premierę czterech tabletów z Androidem

Chińska firma nie zamierza przyglądać się w milczeniu ruchom swej najpoważniej konkurencji. Dzień po ujawnieniu wyglądu oraz specyfikacji kilku nowych urządzeń Samsunga, Lenovo oficjalnie poinformowało świat o nadciągającej premierze kwartetu tabletów – Tab A7-30, Tab A7-50, Tab A8 i Tab A10

Tak jak w dość oczywisty sposób wynika to z nazw wymienionych urządzeń, głównym czynnikiem odróżniającym poszczególne warianty tabletów jest rzecz jasna rozmiar ich wyświetlaczy. Zarówno Tab A7-30, jak i Tab A7-50 zostały wyposażone w ekrany o rozmiarze 7-cali, a jedynym elementem decydującym o ich odmienności jest fakt, iż tylko na pokładzie drugiego z nich umieszczono lepszą jakościowo matrycę HD. Co raczej jasne, w opisach pozostałych urządzeń znajdziemy wzmiankę o 8 i 10-calowych wyświetlaczach. Cechą wspólną każdego ze wspomnianych tabletów jest natomiast obecny w ich wyposażeniu, niewymieniony z nazwy czterordzeniowy procesor. Niestety, jak na razie to byłoby właściwie wszystko jeśli chodzi o naszą wiedzę na temat realnej mocy tych urządzeń.

Zgodnie z deklaracjami Lenovo jedną z największych zalet nowych tabletów firmy będą doskonałe jakościowo głośniki stereo z „systemem dźwięku Dolby”. Jak utrzymują Chińczycy, skorzystanie z tego rodzaju sprzętu wpłynie na znaczącą poprawę wrażeń płynących odtwarzania za jego pośrednictwem różnego rodzaju multimediów, w tym np. filmów.

Według pierwszych informacji, tablety ukażą się na rynku mniej więcej w drugim kwartale tego roku, a ich ceny będą oscylować w granicach od 170 do około 280 dolarów. Na razie nie wiemy czy i kiedy urządzenia zawitają także do Polski.

Źródło: Engadget.com

podobne treści