newstabletyWiadomość główna

Lenovo wygra wyścig o pierwszy tablet z Windows 8?

Portal The Verge, powołując się na swoje źródła, podaje, że chińska firma Lenovo chce jako pierwsza na świecie oddać do sprzedaży tablet z  najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu, Windowsem 8.

Źródło portalu (zupełnie anonimowe, jak zawsze, a szkoda) nie udziela żadnych szczegółowych informacji, dotyczących specyfikacji tabletu. Wspomina jedynie, że – planowo – ma być on wyposażony w nieznany procesor Intela, co z kolei sugeruje, iż prawdopodobnie nie będzie najtańszym z tego rodzaju urządzeń w swojej kategorii. Ponadto, informator The Verge twierdzi, że Chińczycy spodziewają się premiery najnowszego Windowsa w okolicach października tego roku. Oznacza to, że rzekomo dysponujący nim tablet Lenovo powinien ukazać się na sklepowych półkach mniej więcej właśnie wówczas.

Bardzo możliwe, że tabletem, o którym mówi źródło portalu, ma być – zaprezentowany w czasie ostatnich targów CES – 13,3-calowy Lenovo IdeaPad Yoga. Zasłynął on na razie przede wszystkim (no, nie licząc OS-u) z doczepianej, zamontowanej na niezwykle „obrotnym” zawiasie, klawiatury, której kąt nachylenia w stosunku do ekranu może być właściwie dowolnie regulowany. Czy zapowiadanym tabletem rzeczywiście okaże się „Yoga”, przekonamy się najpewniej dopiero za kilka miesięcy.

[the verge, slashgear]

podobne treści