newssmartfonywynalazki

Lenovo Phab 2 Pro: pierwsze urządzenie z Tango

Podczas wczorajszej konferencji Lenovo TechWorld 2016 chińska firma pokazała smartphone’a Lenovo Phab 2 Pro – pierwsze komercyjnie dostępne urządzenie wyposażone w podzespoły opracowane przez Google w ramach Project Tango.

Project Tango to rozwijana już od jakiegoś czasu przez Google technologia pozwalająca na trójwymiarowe mapowanie otoczenia, a Lenovo Phab 2 Pro jest pierwszym komercyjnym urządzeniem, które korzysta z tej technologii.

Co to właściwie oznacza? Będzie można na przykład zmierzyć dany przedmiot lub całe wnętrze i na tej podstawie dopasować meble czy kolory ścian. Dodatkowo dane zbierane przez sensory urządzenia mogą posłużyć do budowy rzeczywistości rozszerzonej, dzięki czemu na ekranie wyświetlone zostaną interaktywne materiały, na przykład kierujące użytkownika do konkretnego miejsca w uprzednio zmapowanej lokalizacji.

Możliwe jest to nie tylko dzięki odpowiednim układom, które odpowiadają za analizę obrazu, ale przede wszystkim dzięki dodatkowym kamerom. Oprócz zwykłej kamery głównej (16 megapikseli) i kamery pomocniczej (8 megapikseli), smartphone Lenovo Phab 2 Pro wyposażony został w kamerę rejestrującą ruch oraz kamerę do badania głębi otoczenia.

Urządzenie nie należy do najmniejszych. Wyposażone jest bowiem w ekran IPS LCD o przekątnej 6,4 cala. W aluminiowej obudowie mieści się ponadto ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652 wraz z 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 4050 mAh.

Lenovo Phab 2 Pro trafi do sprzedaży dopiero we wrześniu, ale już teraz firma ujawniła, że jego cena wynosić będzie 499 dolarów. Lenovo zapowiada też, że urządzenie będzie dostępne globalnie.

podobne treści