newstabletyWiadomość główna

Lenovo oficjalnie zaprezentowało ThinkPad Tablet 2

Po wielu tygodniach spekulacji nareszcie przyszedł czas na konkrety. W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami premierą Windowsa 8 – coraz więcej partnerujących Microsoftowi producentów przedstawia światu urządzenia pracujące pod kontrolą nowej odsłony okienkowego OS-u. Pierwszy z nich, Lenovo, zaprezentował właśnie bazujący na popularnej „ósemce” – ThinkPad Tablet 2.

Specyfikacja urządzenia w pełni pokrywa się z treścią niedawnych doniesień portalu Tech In 5. W jego wyposażeniu znajdziemy m.in. 10,1-calowy wyświetlacz IPS LCD (multitouch) o rozdzielczości 1366×768 pikseli, procesor nowej generacji Intel Atom, dwie – 8 i 2mpix – kamery, wsparcie dla łączności Wi-Fi (opcjonalnie także moduł 3G/4G), garść standardowych portów (HDMI, USB) oraz – zależnie od wybranej konfiguracji – (dodatkowe) rysik, czytnik linii papilarnych i dokowaną klawiaturę. Całość waży około 600 gramów (9,8 mm grubości) i pracuje pod kontrolą – oczywiście – najnowszego Windowsa 8. Bateria ThinkPad Tablet 2 ma ponoć pozwolić na jakieś 10 godzin nieprzerwanej pracy z urządzeniem.

Oficjalna premiera nowego tabletu Lenovo nastąpi już w październiku – dokładnie tego samego dnia, w którym na rynku zadebiutuje najnowszy OS Microsoftu: Windows 8. Trzymamy za słowo (wszelkie opóźnienia niemile widziane). Póki co nie wiadomo jeszcze ile trzeba będzie za niego zapłacić (Lenovo ogłosiło, że kolejnymi informacjami podzieli się z nami dopiero za jakiś czas – w przededniu prezentacji urządzenia).

[slashgear]

podobne treści